mukitoy logomukitoy logotype
        mukitoy.com > hakkımızda                                                                                                             Twitter'da takip edin.      Facebook grubumuza katılın.   mukitoy.com hakkında kısa bilgi

  


      
Okul öncesi eğitim kapsamında bulunan anaokulu çağındaki 3-6 yaş grubu çocuklara yönelik olarak hazırladığımız sitemiz ve içeriği, sınıflarınızda öğrencilerinize, evinizde çocuklarınıza kolayca yaptırabileceğiniz çok çeşitli etkinlikleri barındırıyor.

Bazılarının şablonlarını da bulacağınız faaliyetlerimiz, okul öncesi eğitim grubunda yer alan anaokulu çağındaki çocukların gelişimi açısından büyük önem taşımakta. Her biri özenle ve özellikle seçilerek sayfalarımızda yer aldı. Belirli gün ve haftalar da dahil olmak üzere birçok konuyu kapsayan etkinliklerimiz, düzenli aralıklarla güncellenmekte ve her geçen gün daha da çeşitlenmekte.

450'den fazla elişi etkinliği

Birbirinden farklı 450'den fazla okul öncesi ve anaokulu elişi etkinliğinin yer aldığı sitemiz, her geçen gün daha da artan kullanıcı trafiği ile tercih edilen en geniş arşiv olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Sürekli gelişen ve zenginleşen içeriğimizle, internet ortamındaki okul öncesi eğitime ve anaokulu öğretmenleri ile velilere yönelik en geniş kapsamlı tek Türkçe açık kaynak olmaktan gurur duyuyoruz.

Okul öncesi eğitimin önemi

Araştırmacılar, okul öncesi dönemdeki çocukların zeka gelişimlerinin % 70 oranında tamamlandığını, bu nedenle okul öncesi dönemde anaokulunda alınan eğitimin kalitesinin çok önemli olduğunu vurgulamaktalar.

Çocuğun algı, yaratıcılık ve beceri gücünün göstergesi olarak ortaya çıkan sanat eğitimi aynı zamanda; çocuğun psikomotor becerilerini, sosyal-duygusal eğitimini, dil ve bilişsel gelişimini de desteklemekte.

Okul öncesi eğitimde sanatın çocukların gelişiminde önemli katkılarını göstermek ve ailelere yol gösterip, bu alanda anaokulu öğretmenlerine kaynak olmak amacıyla hazırlanan bu sitenin, okul öncesi eğitimin, çocukları üzerindeki katkılarını fark eden kişilere yardımcı olması en büyük dileğimiz.

| | | |